Cukrárna V Brance

Cukrárna a kavárna

Plánujete svatbu, sháníte svatební dort, dorty na oslavu, zákusky, prostory k oslavě, firemnímu večírku či prezentaci? Pokud ano, jste na správné adrese!

O nás

Cukrárna V Brance s.r.o. nacházející se v obci Příbram v ulici V Brance, která pojí Svatohorské schody s Pražskou ulicí, Vás zve k příjemnému a klidnému posezení ve stylově zařízeném, nekuřáckém a klimatizovaném interiéru, který je zdoben nástěnnými malbami s historickou tématikou spojenou s městem Příbram a dřevěným stropem s původními trámy ze 17. století, které se podařilo při rekontrukci domu zachránit.

Značnou odlišností naší cukrárny je její koncepce. Provozovna byla zřízena v duchu domácího luxusního interiéru v historickém domě, který ovšem překvapuje svou velikostí. Nenabízíme malou cukrárnu s několika stolky jak to bývá běžné, ale celkem 51 míst k sezení, které jsou v letní sezóně rozšířeny venkovním posezením v ulici a ve dvoře cukrárny až na uctihodných 103 míst. Dalo by se jistě říci, že jsme takovou „sladkou restaurací“, ve které si jistě každý z našich návštěvníků přijde na své. Dostáváme se tak k našemu sortimentu, ve kterém naleznete po boku klasických či dia zákusků mnoho svěžích ovocných a jiných dezertů. Odpočinout si můžete u několika druhů kvalitně připravé kávy, čajů, zmrzlinových koktejlů, pohárů či palačinek.

O Vaše pohodlí se postará vždy dobře naladěný a usměvavý personál, pro který nejste přítěží, ale naopak. Máme svou práci skutečně rádi a záleží nám na výsledném dojmu z Vaší návštěvy u nás. Naším cílem je, aby každý náš zákazník, bez ohledu na to kolik utratil, odcházel dobře naladěn, zapomenul na starosti všedního dne, a pokud přišel zamračen, odcházel s úsměvem.

Mnohdy Vás k nám doprovází i ti nejmenší, kterým můžeme nabídnout dětské zmrzlinové poháry, v letní sezóně ve dvoře cukrárny dětský koutek, ve kterém se Vaše ratolesti dosytosti vyřádí. Tím se dostáváme k letní sezóně, která je ve znamení dvou důležitých bodů. Tím prvním je venkovní posezení, které je pro Vás k dispozici jak v ulici před vchodem do cukrárny, tak v jejím dvoře. Posezení ve dvoře cukrárny je určeno těm, kteří hledají klidné prostředí s trochou soukromí a je doplněno již zmíněným dětským koutkem. Na zahrádce v ulici můžete posedět, pokud nechcete být rušeni hlukem od hrajících si dětí. Kouření na venkovních zahrádkách je dovoleno. Druhým bodem letní sezóny je točená zmrzlina, která je k dispozici po celý rok, ovšem s ohledem na počasí. Klasickou smetanovou zmrzlinu doplňuje osvěžující ovocná.

Samozřejmostí jsou dorty a to jak svatební, slavnostní, klasické, ovocné, tak mnoho dalších. Nepatrnou ochutnávku můžete získat z naší fotogalerie, ovšem pozor, neomezujeme se pouze na dorty zde uvedené, neboť za prvé demonstrují pouze část našeho sortimentu a za druhé vždy připravujeme dort dle přání zákazníka. Náš sortiment dortů není jen pevně stanoven, ale neustále jej doplňujeme dorty novými, dorty dle Vašeho přání. Novinkou v nabídce je možnost objednání dortu na poslední chvíli. Více o této službě na Úvodní straně.

Historie

     Dům čp. 82 se nachází v ulici V Brance v obci Příbram. Tato ulice pojí Svatohorské schody s Pražskou ulicí. Historie samotného domu sahá až do 17. století., kdy jej v roce 1685 vystavěl Simeon Mikuláš Hlasivec, kantor a regenschori v příbramském farním kostele sv. Jakuba. Dům měl typické vykrajované barokní štíty, ozdobené keramickými vázami a freskový obraz Madony s děťátkem v průčelí. Po počátečním údobí měšťanského sídla se v těchto místech začíná psát významná kapitola příbramských dějin: vznik první tiskárny. V roce 1710 koupil totiž tento dům Jáchym František Prachinus a začal zde s výrobou drobných tiskovin, zaměřených především k soustavně se zvyšujícímu poutnímu ruchu, tedy svaté obrázky, motlidby a texty písní. Po něm v započaté linii následovala řada pokračovatelů až k meznímu roku 1832, kdy knihtisk v těchto místech zaniká.

     Nová kapitola historického domu začíná v polovině 19. století, kdy v něm vzniká hostinec nesoucí název takřka totožný s populárním šenkem na Starém Městě pražském – U Tygra. Tato hospoda definitivně zanikla ve druhé světové válce. Poté je budova využívána k různým účelům a postupně chátrá až do 90. let 20. století, kdy jej soukromý investor zakoupí a na počátku 21. století zcela zrenovuje. Znovu se tak na domě objevují freskový obraz Madony s děťátkem, ozdobé vázy ve štítě a další stavební prvky. Dům tak v současné době nabyl někdejšího lesku a odolal staletému osudu.